Sömestr Tatili

 2019

Tayland Dalış ve Kültür Turu 

Phi Phi / Phuket / Bangkok Konaklamalı

Sömestr tatilinde hem dalış hem de kültürel turizmde bir dünya markası olan Tayland’a gidiyoruz.

19 Ocak Cumartesi günü gidiş, 28 Ocak Pazartesi günü dönüş yoluna çıkacağımız Tayland’ın en gözde bölgelerinden Phi Phi Adalarında 5 gece, Phuket’te 1 gece ve Bangkok’ta 2 gece konaklayacağımız toplamda 10 günlük turumuzu, dileyenlerin dünyanın en güzel adası seçilmiş ve egzotikliği ile bilinen Phi Phi’de dalış yapacağı, dalış yapmak istemeyeceklerin günlük gezi yapacağı, Dünyaca ünlü plajları gezebileceği bir tur şeklinde planladık.
Sualtı dünyasının canlılığına ve çeşitliliğine hayran kalacağımız, köpek balıklarını göreceğimiz mükemmel dalışların yanısıra, Leonardo DiCaprio’nnun başrolünü oynadığı Kumsal (The Beach) filminde hepimizin içinin gittiği kumsallarda güneşin ve denizin keyfini çıkaracağımız, turkuaz denizle bütünleşeceğimiz bir gezi ile 2019’a harika bir başlangıç yapacağız.

 

TURSAB 526 Belge No’lu A Grubu Seyehat Acentası olan Esen Turizm’in seyehat acentalığını yaptığı turumuzun detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Tur Planı:

Cumartesi (1.gün) İstanbul’dan Phuket’e uçuş için 10.30’da Sabiha Gökçen havalimanında buluşma. Katar Havayolları ile 13.00 SAW – 17.10 DOH ve 18.55 DOH – 05.50+1 HKT Phuket uçuşu. (Sadece 1 saat 45 dakika aktarma beklemesi.)
 Pazar (2.gün) Phuket havalimanına 05.50’de iniş, Phi Phi’ye transfer, otele yerleşme ve en güzel koylardan birinde serbest zaman. Otelde oda kahvaltı konaklama. Uçuş yorgunluğunu atma.
Pazartesi (3.gün) PhiPhi’de dalış yapacak kişiler ile 3 harika dalış. Dalış tercih etmeyen arkadaşlarımız için diledikleri koyda serbest zaman. Gecesinde Phi Phi’de harika gece showları ve oda kahvaltı konaklama.
 Salı (4.gün) Phi Phi’de dalış yapacak kişiler ile 3 harika dalış. Dalış tercih etmeyen arkadaşlarımız için diledikleri koyda serbest zaman. Gecesinde grupça eğlenceli bir gece ve oda kahvaltı konaklama.
Carsamba (5.gün) PhiPhi’de dalış yapacak kişiler ile 3 harika dalış. Dalış tercih etmeyen arkadaşlarımız için serbest zaman. Gecesinde grupça eğlenceli bir gece ve PhiPhi’de oda kahvaltı konaklama.
 Perşembe (6.gün) Phi Phi’de en güzel koylara gidilecek bir tekne gezisi ile dünyanın en güzel 3. Adası seçilmiş bu eşsiz yerin güzelliklerini yaşama keyfi. Akşamına grupça çılgın bir Phi Phi gecesi ve oda kahvaltı konaklama.
 Cuma (7.gün) Phi Phi adalarının kesinlikle görülmesi gereken yerlerine ziyaret. Akşamında Tayland’ın en gözde turistik adası Phuket’e geçiş, otele yerleşme, geceyi Phuket’in çılgın gecelerinde geçirme ve Phuket’te oda kahvaltı konaklama.
Cumartesi (8.gün) Phuket’in eşsiz koylarının tadını çıkarma, 19.15’te Phuket’ten uçak ile Tayland’ın resmi başkenti, Dünya’nın ise alışveriş başkenti, en büyüleyici metropollerden Bangkok’a geçiş, 20.40’ta Bangkok’ta olma, oda kahvaltı otele yerleşme ve Bangkok gecelerinin tadını çıkarma.
27 Ocak Pazar (9.gün) Tam gün sürecek Bangkok şehir turu, BİLMEM NE marketinde alışveriş gezisi ve gecesinde Bangkok’ta oda kahvaltı konaklama. Gecesinde harika gece showları eşliğinde Bangkok gece yaşamının tadını çıkarma.
28 Ocak Pazartesi (10.gün) Sabah 09.35’te Bangkok’tan İstanbul uçuşuna başlama. Katar Havayolları ile 09.35 BKK – 13.25 DOH ve 14.20 DOH – 19.05 SAW uçuşu. 19.05’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında olma. (Sadece 55 dakika aktarma beklemesi.)

Faydalı Bilgiler:

 • Tayland için Türk vatandaşlarına vize gerekmemektedir. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi bulunması gerekmektedir.
 • Gideceğimiz tarih Tayland’ın en güzel mevsimine denk gelmekte olup, tropik yağmur olasılıklarının en düşük olduğu zamandır.
 • Tayland’ın para birimi BAHT’tır ancak hem Euro hem dolar geçerlidir.
 • Yanınızda sivrisineklere karşı koruma amaçlı sprey ve prize takılan sivrisinek tabletlerinden bulundurmak faydalı olacaktır.
 • Dalış yapacak kişilerin yanlarında mutlaka brövelerini bulundurmaları gerekmektedir.
 • Tayland’da deniz ürünleri ağırlıklı bir mutfak olup, turistik olmasından dolayı yine de her damak tadına uygun yiyecek bulmak mümkün.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Katar Havayolları ve yerel havayolları ile gidiş-geliş ve ülke içi aktarma uçak bileti
 • Havaalanı-otel-havaalanı transferleri
 • TÜRSAB Seyahat güvence sigortası
 • PhiPhi’De 5 gece
 • Phuket’te 1 gece
 • Bangkok’ta 2 gece
 • Toplamda 8 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Dalış paketi satın alacaklar için 9 dalış, air tüp, ağırlık
 • En önemlisi grubumuzun eşsiz eğlenceli ortamı.

 

Fiyata Dahil Olmayanlar:

Kahvaltı hariç menüler, yurtdışı çıkış harç pulu, bahşişler, dalış malzemeleri kirası, dalış sigortası.